Tabletki poronne

tabletki poronne kaduceusz

Miesiączka, dni płodne, czy ciąża to okresy, które towarzyszą kobietom od początku istnienia ludzkości. Są ściśle związane z anatomią ich ciała. O ile miesiączka, czy okres owulacji może nieść ze sobą nieprzyjemne, ale ustępujące dolegliwości, to okres ciąży może doprowadzić do nieodwracalnych konsekwencji zdrowotnych. W skrajnych przypadkach, uwarunkowanych genetycznie, może wywołać w organizmie ogromne spustoszenie. Poza sytuacjami, w których ciąża jest niebezpieczeństwem zagrażającym życiu, są również sytuacje, w których z innych powodów kobieta nie może pozwolić sobie na kolejne dziecko. Niezależnie jednak od powodu to do niej należy decyzja, co stanie się z zarodkiem. Jak skutecznie sobie radzić w takich sytuacjach?

Bezpieczne, naturalne poronienie

Możliwości współczesnej medycyny dają kobiecie możliwości bezpiecznego przerywania ciąży. Jedną z nich jest forma farmakologiczna polegająca na zażyciu tabletki poronnej, w której efekcie kobieta poroni zarodek. Aborcja farmakologiczna pojawiła się na rynku w 2000 roku i jest powszechnie stosowana do dzisiaj.

bezpieczna aborcja tabletkamiMifepriston RU 486 (tabletka poronna) podejmuje aktywność po podaniu doustnym. Szczytowe działanie środka przypada na kilka godzin po zażyciu tabletki wczesnoporonnej. Po tym czasie lek jest powoli usuwany, w czasie wynoszącym maksymalnie 20-40 godzin. Skuteczność leku wynosi około 98 procent. Oryginalny zestaw tabletek poronnych składa się z jednej tabletki mifepristone (RU 486) oraz 12 tabletek misoprostolu. Według Towarzystwa Rozwoju Rodziny tabletki poronne są bezpieczne. Potwierdza to również opinia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Mechanizm działania środków takich jak tabletki wczesnoporonne opiera się na zasadzie poronienia naturalnego. Z jedną różnicą, tabletki poronne można stosować tylko do 9 tygodnia ciąży. Metoda farmakologiczna może być przeprowadzona w warunkach domowych, bez udziału lekarza. Tabletki wywołują skurcze macicy i poronienie zarodka. Mogą im towarzyszyć dolegliwości bólowe i niegroźne dla kobiety krwawienie, którego intensywność jest uzależniona od organizmu. Są one analogiczne do krwawień występujących w okresie miesiączkowania, z tą różnicą, że czas ich trwania może się wydłużyć. Metoda farmakologiczna jest w całości bezinwazyjna a jej skuteczność sięga około 98 %.

Licząc się z tym, że każdy organizm w trakcie poronienia zachowuje się inaczej, może wystąpić potrzeba skorzystania z konsultacji ginekologicznej. W trakcie wizyty warto pamiętać o tym, że skutki metody farmakologicznej z wykorzystaniem takich specyfików jak tabletka wczesnoporonna takie same jak naturalnego poronienia. Taka wiedza jest dla nas wsparciem i komfortem psychicznym nie tylko w trakcie wywiadu medycznego. Każda nowa sytuacjach dla naszego organizmu, a taką jest też poronienie, wymaga konsultacji lekarskiej po zakończeniu przyjmowania wszystkich leków.

Uzyskaj dostęp do legalnej aborcji

Leki porone, które posiadamy są oryginalne i bezpieczne dla zdrowia a ich skuteczność sięga 98%. Jako organizacja non-profit oferujemy je w cenie dystrybutora (firmy farmaceutyczne z Francji i Wielkiej Brytanii). Zapewniamy pełną anonimowość.

Światowe standardy

Aborcja w dalszym ciągu jest tematem tabu i budzi wiele kontrowersji. Zwolennicy nie widzą jednak nic złego w usunięciu zarodka, który w pierwszych trymestrze nie ma jeszcze osobowości. Miejsca, w których prawa kobiet do przerywania ciąży są bardzo mocno ograniczone, dotyczą głównie Ameryki Łacińskiej, większej części Afryki oraz Azji. Większość krajów na świecie zdecydowała się na zalegalizowanie tabletek poronnych. W krajach, w których jest ona powszechną praktyką, kobieta poddawana jest badaniom, a w czasie przed i po zabiegowym znajduje się pod opieką lekarską.

Niestety w Polsce światowe standardy nie obowiązują. Jesteśmy jednym z dwóch krajów na świecie, w których w ostatnich latach, wbrew światowym trendom, zaostrzono prawo dotyczące aborcji. W naszym kraju kobieta zażywa tabletkę poronną w domu, najlepiej w obecności bliskiej osoby. Jeśli wystąpi taka potrzeba, może zgłosić się do lekarza, licząc na taką samą opiekę medyczną jak pacjentki po naturalnym poronieniu. W kwestii dostępu do tabletki wczesnoporonnej lekarz może odmówić jej wypisania, jeśli jest to działanie niezgodne z jego sumieniem czy wyznaniem i nie mieści się w sztywno narzuconych przypadkach. W praktyce oznacza to, że lekarz sam podejmuje decyzje dotyczące naszego życia. Nie zapominajmy o tym, że wolność osobista wyraźnie wskazuje na to, że pacjent ma prawo do samodzielnego decydowania w sprawach osobistych o najistotniejszym znaczeniu. Przepisy w obecnym kształcie godzą w wolność osobistą. Potrzeby kobiet są ignorowane, co nie oznacza, że nie mogą one legalnie korzystać z postępów i rozwoju nowoczesnej medycyny.

Metoda farmakologiczna polegająca na przerywaniu ciąży za pomocą takich specyfików jak tabletki poronne jest wolna od jakichkolwiek konsekwencji karnych dla kobiet. Zgodnie z obowiązującymi przepisami karze podlega jedynie osoba, która je zamawia w celu przekazania innej osobie, bez jej wyraźnej zgody.

W trosce o swoje zdrowie

Mając świadomość wpływu pewnych decyzji na nasze zdrowie i życie, warto sięgać po sprawdzone, legalne rozwiązania. Traktowanie aborcji jako tematu tabu, czy ograniczanie swobody podejmowania decyzji przez kobiety może doprowadzić do bardzo negatywnych konsekwencji. Z tematem nielegalnego usuwania ciąży związane są dwie kwestie. Aborcja chirurgiczna przeprowadzana przez nieuprawnioną osobę oraz przyjmowanie tabletki poronnej pochodzącej z niewiadomego źródła, z wątpliwym składem.

Zabieg chirurgicznego usunięcia ciąży, szczególnie ten przeprowadzany w nieodpowiednich warunkach przez osoby, które nie dysponują ani wiedzą, ani i doświadczeniem jest niebezpieczną ingerencją w życie kobiety. Nielegalnie przeprowadzane zabiegi chirurgicznego usunięcia ciąży, mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian, w tym także do bezpłodności, a nawet śmierci. Wprowadzanie kolejnych zakazów aborcyjnych, nie zmieni potrzeby przerywania ciąży. Niestety niekorzystnie wpływa to na jakość chirurgicznych zabiegów, które przebiegają w coraz gorszych warunkach. Konsekwencje ponoszą kobiety. Zabiegi często wykonywane są przez osoby, których jedynym celem jest chęć szybkiego wzbogacenia się. Z danych Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny wynika, że w Polsce wykonuje się rocznie nie mniej niż 150 tysięcy zabiegów chirurgicznych. To jednak tylko szacunki, bo nikt nie prowadzi w tym zakresie żadnych statystyk. Pytaniem pozostaje ile z nich, w wyniku niewłaściwej ingerencji chirurgicznej traci życie.

 [visualizer id=”9354″] Zakup tabletki poronnej Mifepriston RU 486 to wydatek rzędu około 400 złotych. Koszt niebezpiecznego, nielegalnego zabiegu chirurgicznego to kwota zwykle 4000 zł, ale są też miejsca, w których sięga nawet i 6000 złotych. Prawo kobiety do posiadania pełnej kontroli nad swoim ciałem ma kluczowe znaczenie dla swobody osobistej. Zakazy nie zmienią potrzeby stosowania aborcji. To nie tylko kwestie zdrowotne. Potrzeba może wynikać z trudnych warunków socjoekonomicznych, czy względów osobistych. Jeśli chcemy w naturalny, bezpieczny sposób usunąć ciążę, bez uszczerbku na swoim zdrowiu, najlepiej szukać legalnych tabletek wczesnoporonnych ze sprawdzonych źródeł.

Zamów zestaw oryginalnych tabletek poronnych

Opinie i Referencje

Opinie na temat organizacji “Women On Earth”.

Więcej informacji znajdziesz na naszym forum dyskusyjnym

kolejne pozytywne opinie
Aneta B.

Dzięki takim organizacjom jak Women On Earth, każda kobieta może liczyć na profesjonalną pomoc medyczną, wtedy gdy tego potrzebuje. Mimo bardzo trudnej sytuacji otrzymałam olbrzymie wsparcie od Pana Andrzeja oraz reszty zespołu. Doświadczeni specjaliści zapewnili mi opiekę na najwyższym poziomie a ich asysta była nieoceniona. Jeśli masz wątpliwości do kogo się zgłosić, bez wahania skontaktuj się z “WOE”.

Nie będę się rozpisywać na temat szczegółów, ale miałam ciężki orzech do zgryzienia natury osobistej i nie wiedziałam do kogo się z tym udać. Na jednym z popularnych for dyskusyjnych dostałam namiar na organizację Women on Earth i ich serwis 9tygodni.pl Skorzystałam z pomocy i nie zawiodłam się. Polecam w 100%

opinia o organizacji woman on earth
Barbara N.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH