O nas

Główną ideą naszej działalności jest niesienie pomocy w sytuacjach, które wymagają usunięcia niechcianej ciąży. Umożliwiając dostęp do zestawu oryginalnych tabletek poronnych i wczesnoporonnych, wspieramy niezależność kobiet i dążymy do tego, aby mogły czuć się bezpiecznie.

grupa ginekologów
Aborcja w Polsce to temat, który wraca systematycznie, co jakiś czas wywołując ogromne emocje. W 2016 roku, kiedy polskie kobiety objął pomysł nowego, niezwykle restrykcyjnego projektu ustawy podjęliśmy decyzję o tym, aby rozszerzyć zasięg naszej działalności właśnie na Polske.

Finalnie, do podpisania ustawy nie doszło, ale temat na tyle wstrząsnął środowiskiem kobiet, że budzi niepokoje do dzisiejszego dnia. Jakie będą dalsze działania polityków, tego nikt nie wie. Obserwując jednak to, co się dzieje wokół tematu aborcyjnego, temat legalizacji aborcji w Polsce staje się wątpliwy.

Kobiety na świecie mają nieograniczony dostęp do osiągnięć współczesnej farmakologii, a tym samym do bezpiecznej aborcji. Polskie prawo aborcyjne należy do najbardziej restrykcyjnych na świecie. W praktyce oznacza, że bezpieczna aborcja dla polskiej kobiety jest niedostępna.

Najczęściej wykonywany zabieg na świecie

Idea działalności Stowarzyszenia jest odpowiedzią na potrzeby kobiet, które mają ograniczoną swobodę działania, a tym samym i podejmowania decyzji. Aborcja jest najczęściej wykonywanym zabiegiem medycznym na całym świecie. Mimo to wiele kobiet nie ma dostępu do bezpiecznej aborcji, która nie będzie ingerowała w ich życie i zdrowie. Doświadczenie, jakie zdobyliśmy na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, pozwala nam dostarczać skuteczne i oryginalne tabletki poronne do każdego miejsca w Europie. Celem naszej działalności jest przekazywanie informacji i wiedzy medycznej, a także pomoc w uzyskaniu dostępu do bezpiecznej, farmakologicznej aborcji, akceptowanej przez Światową Organizację Zdrowia.

Każdego roku ponad 40 milionów kobiet decyduje się na aborcję. W krajach, w których aborcja jest niedostępna, kobiety poddają się zabiegom prowadzonym przez niedoświadczonych lekarzy, bądź osoby, które w ogólne nie mają odpowiednich uprawnień. Często sięgają też po nieoryginalne tabletki poronne. Skutki takich działań mogą być tragiczne. Statystyki światowe są druzgocące. W wyniku powikłań proaborcyjnych co 15 minut kobieta traci życie.

Organizacja podejmuje działania zmierzające do zmniejszania skali tego problemu, umożliwiając dostęp do bezpiecznych tabletek poronnych. Dzięki nim każda kobieta w Europie może w warunkach domowych przeprowadzić bezpieczny zabieg usunięcia ciąży, bez konieczności ingerencji niebezpiecznego podziemia aborcyjnego.

Polska – kraj trzeciego świata?

Aktualny stan prawny regulujący aborcję w Polsce nie daje kobietom prawa wyboru i szansy samodzielnego podejmowania decyzji. Temat aborcji w Polsce reguluje ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z dnia 7 stycznia 1993 roku. Zgodnie z jej zapisami legalnej aborcji kobieta może się poddać tylko w narzuconych przez prawo przypadkach.

Pierwszy dotyczy ciąży będącej zagrożeniem dla zdrowia lub życia matki. Decyzja w tym przypadku należy do lekarza, a sama aborcja może być przeprowadzana w każdym okresie trwania ciąży. Drugi przypadek umożliwia przeprowadzenie aborcji, jeśli istnieją przesłanki pozwalające stwierdzić ciężkie, nieodwracalne upośledzenia płodu lub nieuleczalne choroby zagrażające jego życiu. Ciąża może być usunięta w ciągu pierwszych 20 tygodni. Trzeci i ostatni przypadek legalnej aborcji dotyczy sytuacji, w których ciąża jest efektem czynu zabronionego (gwałtu, aktu kazirodczego, czy stosunku płciowego z osobą poniżej 15 roku życia). Sytuacja taka wymaga potwierdzenia przez prokuratora, z tego powodu kobieta wcześniej musi zgłosić, traumatyczne dla niej zdarzenie odpowiednim organom. W tym przypadku ciąża może być usunięta w ciągu pierwszych 12 tygodni.

Niestety konsekwencje zapisów w ustawach ponoszą nie lekarze, nie politycy, ale kobiety, u których niechciana ciąża niesie skutki na całe przyszłe życie

Wielomiesięczna działalność Organizacji, a także praca i zaangażowanie wielu osób, które chcą nieść pomoc kobietom, pozwala nam dzisiaj wysłać paczkę z pełnowartościowym, bezpiecznym lekiem w każde miejsce w Europie. Cała procedura niesie ze sobą 100% gwarancję dostarczenia przesyłki w określonym z góry czasie bez ryzyka, że nie zostanie ona dostarzona.

Opinie i Referencje

Opinie na temat organizacji “Women On Earth”.

Więcej informacji znajdziesz na naszym forum dyskusyjnym

kolejne pozytywne opinie
Aneta B.

Dzięki takim organizacjom jak Women On Earth, każda kobieta może liczyć na profesjonalną pomoc medyczną, wtedy gdy tego potrzebuje. Mimo bardzo trudnej sytuacji otrzymałam olbrzymie wsparcie od Pana Andrzeja oraz reszty zespołu. Doświadczeni specjaliści zapewnili mi opiekę na najwyższym poziomie a ich asysta była nieoceniona. Jeśli masz wątpliwości do kogo się zgłosić, bez wahania skontaktuj się z “WOE”.

Nie będę się rozpisywać na temat szczegółów, ale miałam ciężki orzech do zgryzienia natury osobistej i nie wiedziałam do kogo się z tym udać. Na jednym z popularnych for dyskusyjnych dostałam namiar na organizację Women on Earth i ich serwis 9tygodni.pl Skorzystałam z pomocy i nie zawiodłam się. Polecam w 100%

opinia o organizacji woman on earth
Barbara N.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH