Tabletki poronne Forum Za i przeciw aborcji Negatywne skutki aborcji?

Temat zawiera 8 odpowiedzi, i ma 1 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez  Reba 1 rok, 6 miesięcy temu.

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #11377 Odpowiedź

  MuszkaUszka

  Dobry wieczór,
  powiedzcie mi – jakie mogą być negatywne skutki aborcji farmakologicznej? Czy jest ona w pełni bezpieczna dla kobiety?

  #11395 Odpowiedź

  Value99

  No hejka! Wszystko jest opisane w ulotce, ale wiadomo jak to ulotki – straszą różnymi powikłaniami, których przeważnie nie ma. Jak weźmiesz nawet do ręki ulotkę z paracetamolu – to także możesz np uszkodzić sobie wątrobę itp.
  Wiadomo, że zawsze jest jakieś ryzyko – jakie – to nie wiem. Wg mnie taka aborcja farmakologiczna jest bezpieczniejsza niż mechaniczna.

  #11422 Odpowiedź

  Krissa

  Zadne przyjmowanie leku nie jet bezpieczne w 100%. Wiadomo, ze jakies tam ryzyko jest, dlatego lepiej to robic w domu i koniecznie – wziac sobie kilka dni wolnego.

  #11543 Odpowiedź

  elena

  Dokładnie tak. Nawet typowe leki przeciwbólowe dostępne na stacji benzynowej mogą spowodować objawy niepożądane. Ale nie ma co przesadzać. Producent leku musi po prostu takie dane umieścić w ulotce. Osobiście uważam, że nie ma się czego obawiać – także jeśli chodzi o tabletki poronne. One stosowane są na całym niemal świecie. Zostały odpowiednio przetestowane itp. Jeśli obawiasz się skutków ubocznych – poproś przyjaciółkę żeby z Tobą była – w razie czego będzie mogła pomóc.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 8 miesięcy temu przez  admin.
  #11654 Odpowiedź

  Malwina Sz.

  Zapoznaj się dokładnie z przeciwwskazaniami do aborcji farmakologicznej. Takimi przeciwwskazaniami są np. powikłania przy wcześniejszych ciążach, spirala antykoncepcyjna, anemia itp. Jeśli te przeciwwskazania Cię nie dotyczą raczej wszystko powinno być ok. Dobrze ktoś radzi – poproś zaufaną osobę o asystę. Zawsze w razie nagłej sytuacji będzie mogła wezwać pomoc albo odwieźć do szpitala.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 8 miesięcy temu przez  admin.
  #11702 Odpowiedź

  Madzialena

  Jeśli kobieta chce aborcji farmakologicznej to ja nie widzę negatywnych aspektów zabiegu. Po takich tabletkach organizm niemal od razu wraca do formy. Możesz zajść w ciążę – i to nawet stosunkowo szybko bez odpowiednich zabezpieczeń. Także przy zachowaniu wspomnianych wyżej przeciwwskazań wszystko powinno być ok.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 8 miesięcy temu przez  admin.
  #11952 Odpowiedź

  Gienia.W

  Mam podobne odczucia. Największy problem to chyba własna psychika. Bo jeśli chodzi o aspekty fizyczne to taka aborcja farmakologiczna jest normalną procedurą medyczną. Myślę, że jeśli ktoś obawia się powikłań – powinien przez zakupem skonsultować się ze specjalistami. Tutaj https://9tygodni.pl/kontakt/ – jest mail, telefon, fb – tam pomogą rozwiać wątpliwości.

  #13179 Odpowiedź

  Lidka19

  To prawda. Chyba podjęcie decyzji jest najtrudniejsze. Zwłaszcza jeśli pojawia się jakaś presja otoczenia. A przynajmniej u mnie tak było. Sama procedura – to chwila. Potem ciało szybko wraca do normy. Takie są moje doświadczenia.

  #13183 Odpowiedź

  Reba

  Lidka
  A w którym byłaś tyg??

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
Odpowiedz na: Negatywne skutki aborcji?
Twoje dane:
START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH