Tabletki poronne Forum Przebieg kuracji Kuracja "krok po kroku"

Temat zawiera 4 odpowiedzi, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Domi 1 miesiąc, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #10193 Odpowiedź

  9tygodni.pl
  Opiekun forum

  OPIS SUBSTANCJI

  Mifepristone (zawarta w leku Ru486) należy do środków nowej generacji, których działanie polega na blokowaniu końcowych receptorów w tkankach wydzielających różne hormony. Gdy receptor taki zostanie zablokowany, wpływ hormonu, lub innych procesów zależnych od tego hormonu, zostaje przerwany lub zmieniony. RU-486 blokuje receptory końcowe wielu różnych tkanek, jednak jego głównym, najistotniejszym klinicznie działaniem, pozostaje blokowanie receptorów dla progesteronu

  Misoprostol (substancja zawarta w leku Cytotec) – jest to syntetyczny analog prostaglandyny E1, stosowany jako lek w prewencji i leczeniu choroby wrzodowej żołądka. Inne zastosowanie tego leku znajdujemy w aborcji farmakologicznej. Wysoka skuteczność w kombinacji z mifepristone.

  Uwaga! Zastosowanie powyższych substancji w sposób ukazany poniżej może przerwać ciaze

  Farmakologiczne przywracanie miesiączki jest to kuracja, którą można przeprowadzić w domu. Trwa ona dwa dni. Pierwszy dzień kuracji polega na przyjęciu tabletki Ru486, działanie jej nie jest odczuwalne dla organizmu, można więc normalnie funkcjonować. Po 24 godzinach (około), (drugi dzień o podobnej porze) należy umieścić 4 tabletki Cytotec pod język. Lek będzie sie rozpuszczał, należy przełykać ślinę aby substancja cały czas była spożywana. Jeśli resztki tabletek sie nie rozpuszczą, należy je połknąć. Po okresie 3,5h od momentu rozpuszczenia tabletek powtarzamy czynność. Szczegóły poniżej.
  Występować moga zimne poty, biegunka, gorączka, bóle brzucha, rzadziej wymioty, krwawienie, osłabienie organizmu.

  Krwawienie powinno wystąpić w dniu przyjmowania misoprostolu (drugi dzień kuracji). Może ono utrzymywać się do 3 dni po zabiegu, czasami dłużej czasami krócej jest to zależne od zaawansowania ciąży. Krwawienie jest oznaką poronienia. Mogą także wydalać się skrzepy. Osoby we wcześniejszych tygodniach ciąży będą przechodziły kurację lżej od końcowych tygodni (11-12). Przy silnych bólach można zażyć tabletki przeciwbólowe lub przeciwgorączkowe. Nie używa się leków rozkurczowych podczas kuracji typu nospa. Miesiączka powinna pojawić się 4-6 tygodni po zabiegu. 2 dni po kuracji powinno udać się na usg w celu upewnienia się, że wszystko się powiodło oraz że drogi rodne się oczyściły. Lekarz po tym okresie czasu nie będzie w stanie wykryć, że był zażywane tego typu leki. Wszystko będzie wyglądało naturalnie. Test ciążowy do 4 tygodni będzie pokazywał błędny wynik. Jeśli ciąża nadal trwa, po tygodniu można powtórzyć zabieg. W innym wypadku należy skorzystać z usługi za granicami kraju, np na Słowacji.

  Stosowanie leków

  1. Najpierw połyka się 1 tabletkę Mifepristone. Lek ten hamuje wytwarzanie progesteronu, hormonu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży. Przy tej tabletce nie odczuwa się jej działania – można normalnie funkcjonować.
  2. Po 24 godzinach umieszcza się 4 tabletki Misoprostolu pod język i trzymać je tam, aż tabletki się rozpuszczą. Należy cały czas przełykać ślinę.
  3. Możesz połknąć nierozpuszczone resztki tabletek.
  4. 3,5 godziny po rozpuszczeniu pierwszej dawki Misoprostolu, umieszcza się 4 kolejne tabletki Misoprostolu pod język. Ponownie trzyma się je pod językiem do rozpuszczenia.
  5. 3,5 godziny po zażyciu drugiej dawki Misoprostolu umieszcza się ostatnie 4 tabletki Misoprostolu pod językiem. Postępuje się jak do tej pory z poprzednimi dawkami.

  Przeciwwskazania do zabiegu:

  – Ciąża pozamaciczna- leki nie zadziałają w przypadku gdy jesteś w takiej ciąży. Twój lekarz powinien Cie o niej poinformować
  – Alergia- uczulenie na jedną z substancji wyklucza stosowanie tabletek.
  -Alkohol (nie powinien być we krwi podczas przyjmowania tabletek)
  -Problemy sercowe oraz wysokie nadciśnienie

  #11109 Odpowiedź

  Anonim

  Jak To? W zakładce kup zestaw, jest opisane zużyć 1 tabletki Mifepristonea a po 24h 2 tabletek Misoprostolu! A tutaj opisujecie że trzeba zażyć 4 tabletki Misoprostolu. To w końcu Ile?

  #11281 Odpowiedź

  Quala

  hmm no nie wiem – cos pokickales mi sie wydaje, spojrz:

  Tabletki poronne (zestaw 12 + 1)

  “JAK STOSOWAĆ TABLETKI WCZESNOPORONNE?
  Zażywasz pierwszą z tabletek, zgodnie z instrukcją. Po 24 godzinach przyjmujesz pierwsze cztery tabletki z drugiego „zestawu”, a po kolejnych czterech godzinach następne cztery. I znowu po 4 godzinach ostatnie cztery sztuki tabletek. Ważne, by poczekać aż tabletki przyjmowane w drugim dniu rozpuściły się pod językiem (trwa to około 10 minut), podczas rozpuszczania się tabletek cały czas można przełykać ślinę. Po zastosowaniu wszystkich tabletek powinny rozpocząć się skurcze i krwawienia, powodujące przerwanie ciąży i oczyszczanie macicy (objawy te mogą wystąpić wcześniej).”

  Dobrze jest napisane przeciez.

  #11782 Odpowiedź

  Natalia

  1+12?? Bardzo śmieszne… Ja dostalam 1+8 i co teraz?

  #11842 Odpowiedź

  Domi

  Właśnie ja jutro mam je dostać a też już się denerwuje ile przyjdzie bo na tej stronie w 2 miejscach macie różne dawkowanie tych tabletek z drugiego opakowania więc pytanie brzmi jak w końcu je trzeba brać bo już durnieje… Bo pod kupieniem macie po 4 godzinach kolejne 4 dawki pod język i kolejne 4 jak ktoś w ogóle oczywiście dostał 12 sztuk tych tabletek … Z kolei w zakładce pytania i odpowiedzi na tej samej stronie jest tylko tak napisane w dziale przyjmowania … po 24 godzinach 4 tabletki pod język i po 3 godzinach kolejne ostatnie 4 dawaki. Więc jak się kurde to bierze bo ja już durnieje i to serio?! …

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
Odpowiedz na: Kuracja "krok po kroku"
Twoje dane:
START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH