Tabletki poronne Forum Aborcja farmakologiczna Aborcja mechaniczna czy farmakologiczna?

Temat zawiera 1 odpowiedź, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Malwa 3 tygodnie, 1 dzień temu.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #10197 Odpowiedź

  9tygodni.pl
  Opiekun forum

  Typowy podział aborcji jest następujący:
  1. Mechaniczna- polega na łyżeczkowaniu jamy macicy za pomocą narzędzi chirurgicznych.
  2. Farmakologiczna- polega na przyjęciu tabletek, które doprowadzają do skurczów macicy. Metoda ta jest obecnie najczęściej stosowana na całym świecie.

  Zalety aborcji farmakologicznej(tabletkami wczesnoporonnymi) i jej przewaga nad aborcją mechaniczną (łyżeczkowaniem/odsysaniem):

  – 2 dniowa kuracja, z czego tylko jeden dzień jest dniem, w którym występują objawy ///!!! przy zabiegu za granicami naszego kraju należy doliczyć czas oczekiwania, czas dojazdu, czas oczekiwania oraz czas powrotu. Zabiegów na terenie Polski lekarze już nie wykonują a jeśli taki się znajdzie pozostawia wątpliwości co do sterylizacji narzędzi lub jego doświadczenia.
  – niższe koszta / !!! do wyjazdu do kliniki należy doliczyć duże koszty paliwa. ///!!! Najbliższa klinika znajduje się ponad 200 km od samej granicy Polski.
  – Oryginalne środki są bardzo skuteczne, jest to 98% skuteczności przy zachowaniu bezpieczeństwa zdrowotnego ///!!! Zabiegi mogą prowadzić do zakażeń.
  – Kuracje przeprowadza się w domu, w znajomym otoczeniu w obecności bliskiej osoby. ///!!! Przy zabiegu jesteś w nieznanym miejscu, w obcym kraju w otoczeniu lekarzy których nie znasz. Osoby towarzyszące oczekują w poczekalni, do kliniki wchodzisz sama.

  Należy także dodać, iż obecnie wiele profesjonalnych klinik najpierw stosuje tabletki poronne przed wykonaniem zabiegu mechanicznego.

  Przeglądając internet możemy trafić na artykuły różnego rodzaju, treści i pochodzenia. Obecnie publikować może każdy. Należy zwracać uwagę na źródło artykułu oraz jego rzetelność. Na różnych forach można znaleźć opinie kobiet po nieudanych kuracjach zamiennikami zamówionymi z gazety lub pojedynczego ogłoszenia, gdzie handlarze żerują na naiwnych kobietach wysyłając im luźne nieopisane tabletki. Możemy także napotkać się na wpisy przeciwników usuwania ciąży. Ci zaś, za wszelką cenę nawołują aby nie sięgać po tabletki poronne – zapewne do czasu kiedy sami nie znajdą się w podobnej sytuacji. Informacje zawarte na naszej stronie gwarantują pozyskanie sprawdzonych informacji.

  • This topic was modified 8 miesięcy, 2 tygodnie temu by  admin.
  • This topic was modified 8 miesięcy, 2 tygodnie temu by  admin.
  • This topic was modified 8 miesięcy, 2 tygodnie temu by  9tygodni.pl.
  • This topic was modified 8 miesięcy, 2 tygodnie temu by  9tygodni.pl.
  • This topic was modified 8 miesięcy, 2 tygodnie temu by  admin.
  #10943 Odpowiedź

  Malwa

  Dobry wieczór,
  i dla mnie jeszcze jedna wazna rzecz – widzialam kiedys filmik, nie caly, bo nie dalam rady, o aborcji mechanicznej – fuuu masakra. Dlatego jesli juz bym miala wybierac – to aborcja farmakologiczna wg mnie jest lepszym wyjsciem.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
Odpowiedz na: Aborcja mechaniczna czy farmakologiczna?
Twoje dane:
START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH