Tabletki poronne Forum Aborcja farmakologiczna Aborcja mechaniczna czy farmakologiczna?

Temat zawiera 8 odpowiedzi, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Cruella 1 tydzień temu.

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #10197 Odpowiedź

  9tygodni.pl
  Opiekun forum

  Typowy podział aborcji jest następujący:
  1. Mechaniczna- polega na łyżeczkowaniu jamy macicy za pomocą narzędzi chirurgicznych.
  2. Farmakologiczna- polega na przyjęciu tabletek, które doprowadzają do skurczów macicy. Metoda ta jest obecnie najczęściej stosowana na całym świecie.

  Zalety aborcji farmakologicznej(tabletkami wczesnoporonnymi) i jej przewaga nad aborcją mechaniczną (łyżeczkowaniem/odsysaniem):

  – 2 dniowa kuracja, z czego tylko jeden dzień jest dniem, w którym występują objawy ///!!! przy zabiegu za granicami naszego kraju należy doliczyć czas oczekiwania, czas dojazdu, czas oczekiwania oraz czas powrotu. Zabiegów na terenie Polski lekarze już nie wykonują a jeśli taki się znajdzie pozostawia wątpliwości co do sterylizacji narzędzi lub jego doświadczenia.
  – niższe koszta / !!! do wyjazdu do kliniki należy doliczyć duże koszty paliwa. ///!!! Najbliższa klinika znajduje się ponad 200 km od samej granicy Polski.
  – Oryginalne środki są bardzo skuteczne, jest to 98% skuteczności przy zachowaniu bezpieczeństwa zdrowotnego ///!!! Zabiegi mogą prowadzić do zakażeń.
  – Kuracje przeprowadza się w domu, w znajomym otoczeniu w obecności bliskiej osoby. ///!!! Przy zabiegu jesteś w nieznanym miejscu, w obcym kraju w otoczeniu lekarzy których nie znasz. Osoby towarzyszące oczekują w poczekalni, do kliniki wchodzisz sama.

  Należy także dodać, iż obecnie wiele profesjonalnych klinik najpierw stosuje tabletki poronne przed wykonaniem zabiegu mechanicznego.

  Przeglądając internet możemy trafić na artykuły różnego rodzaju, treści i pochodzenia. Obecnie publikować może każdy. Należy zwracać uwagę na źródło artykułu oraz jego rzetelność. Na różnych forach można znaleźć opinie kobiet po nieudanych kuracjach zamiennikami zamówionymi z gazety lub pojedynczego ogłoszenia, gdzie handlarze żerują na naiwnych kobietach wysyłając im luźne nieopisane tabletki. Możemy także napotkać się na wpisy przeciwników usuwania ciąży. Ci zaś, za wszelką cenę nawołują aby nie sięgać po tabletki poronne – zapewne do czasu kiedy sami nie znajdą się w podobnej sytuacji. Informacje zawarte na naszej stronie gwarantują pozyskanie sprawdzonych informacji.

  • This topic was modified 10 miesięcy, 2 tygodnie temu by  admin.
  • This topic was modified 10 miesięcy, 2 tygodnie temu by  admin.
  • This topic was modified 10 miesięcy, 2 tygodnie temu by  9tygodni.pl.
  • This topic was modified 10 miesięcy, 2 tygodnie temu by  9tygodni.pl.
  • This topic was modified 10 miesięcy, 2 tygodnie temu by  admin.
  #10943 Odpowiedź

  Malwa

  Dobry wieczór,
  i dla mnie jeszcze jedna wazna rzecz – widzialam kiedys filmik, nie caly, bo nie dalam rady, o aborcji mechanicznej – fuuu masakra. Dlatego jesli juz bym miala wybierac – to aborcja farmakologiczna wg mnie jest lepszym wyjsciem.

  #11121 Odpowiedź

  Grazia M.

  Tez widzialam taki filmik, jak i czytalam relacje z osrodka chyba na Slowacji, gdzie przeprowadzane sa takie aborcje mechaniczne. Dlatego jednak z dwojga zlego – aborcja farmakologiczna jest wg mnie lepsza oraz bezpieczniejsza.

  #11165 Odpowiedź

  Vena88

  Hej! Ja uznaje tylko tabletki po – czyli aborcje farmakologiczna. Mechaniczna – no dobra, jezeli istnieje zagrozenie zycia matki – to tak, ale tak na zyczenie – to wg mnie juz przesada.

  #11184 Odpowiedź

  agnes

  Ja przeszłam i taką i taką i zdecydowanie polecam aborcje tableetkami. Przy zabiegu najecie sie stresu i mogą być powiklania a juz na pewno bedziesz bezplodna!

  ps- tabletki zamowialam z tej strony i mogę polecić

  #11207 Odpowiedź

  Kruela-X

  Nie no, Agnes, nie przesadzaj, ze aborcja mechaniczna powoduje zawsze bezplodnosc – nie popadaj w taka skrajnosc. Mozesz opowiedziec jak u Ciebie przebiegla ta kuracja tabletkami po?

  #11216 Odpowiedź

  Karin

  Nie musiałam korzystać z żadnej z metod, ale sporo czytałam na ten temat. I jeśli mam być szczera to jestem za aborcją farmakologiczną. Wydaje mi się to bezpieczniejsze jeśli chodzi o dalsze pożycie. No i co najważniejsze – można to zrobić w domowym zaciszu. Jest sporo informacji w sieci, nawet na tej stronce, jak to przebiega krok po kroku i ja jestem zwolenniczką takiej opcji.

  #11280 Odpowiedź

  Kejti_1982

  Czytalam ostatni na Anonimowych – taka stronka w necie, ze jakas dziewczyna zaszla w ciaze i miala problem z kupnem tabletki po. Lekarz nie chcial jej wypisac recepty, bujala sie po kilku, a potem w aptece – miala problem ze zrealizowaniem recepty. I co ciekawe – ktos z komentujacych podal jej namiary na to forum.

  #11312 Odpowiedź

  Cruella

  Masakra! Nie no, nie mogę w to uwierzyć! Co się dzieje z tą Polską?! Ciekawe, czy ta dziewczyna się udziela na forum?:)

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
Odpowiedz na: Aborcja mechaniczna czy farmakologiczna?
Twoje dane:
START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH